İNTERNET TEKSTİL

HORASAN, 1993 yılında Avrupalı markalar için İnterteks Adıyaman olarak hazır giyim ürünleri üretmeye başlamış; 1998 yılında müşterileriyle daha hızlı ve daha yakın olmak için İstanbulda Merkez Ofisini açmıştır. 2004’te İnternet Tekstil örgü boya apre ve 2007’de İnternet Tekstil İplik ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde tam entegre ürün gamı bulunan tek firma haline gelmistir. Yıllık 7000 tonun üzerinde iplik kapasitesinin yanında, 12.5 milyon metre kumaş örme kapasitesine de sahiptir.


Örülen kumaşların büyük bir bölümü %100 pamuk kumaşlardan oluşmakta, bunların yanı sıra viskon, modal, likra, polyester, flam karışımlı kumaşlar da üretilmektedir. Kumaşlarının su itici, ipek, apre, antibakteriyel ve UV korumalı gibi farklı finisaj uygulamaları da mevcuttur. Yirmiden fazla ülkeye ihracat yapan Horasan, dünyanın önde gelen markalarının hazır giyim tedarikçisidir. HORASAN’ın İstanbul, Barselona, Londra ve İtalya'da ofisleri ve acenteleri bulunmaktadır.


İnternet Tekstil, ürün çeşitliliğiyle dünyanın önde gelen tekstil firmalarından biridir. İstanbul ve Barselona’daki İş Geliştirme Merkezlerimiz, Güneydoğu And. Bölgesindeki üretim tesislerimiz ve Asya daki yatırım ortaklıklarımızla farklı ülkelerdeki müşterimize yaratıcı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri en esnek hizmet anlayışıyla sunmak için çalışıyoruz.


Tekstil alanında çalıştığımız partnerlerin perakende noktasına kadarki tüm süreçlerinde çözüm ortağı olarak çalışıyoruz. Bunu başarabilmek amacıyla İnternet Tekstil bugün kendi bünyesinde pamuk üretimi, iplik üretimi, kumaş üretimi ve nihai urun üretimi yaparken pamuktan son ürüne kadar organik olarak katma deger sağlayan ve güneydoğuda konuşlanan tek firmadır.


İnternet Tekstil 25 yıllık entegre bir yapı olma sürecinde kendi çalışanlarını doğduğu şehirden seçerek sürekli eğitim ile bölge halkının göç vermesine engel olmuş ve kendi içerisinde çözümlerini üreten bir yapıya dönüşmüştür.


ÜRETİM KAPASİTEMİZ

• Aylık 2 milyon adet üretim
• %60 AB pazarı, % 40 İngiltere pazarı satışı
• Her ay 700 yeni tasarım
• 1 günde numune sunma imkanı

Kumaş Kapasİtemİz

Türkiyede kumaş üretiminde önemli üreticilerden biri olan İnternet Kumaş’da;
• Örgü/boyama/terbiye tesislerinde günlük 20 ton örme kumaş üretim kapasitesi

İplİk Kapasİtemİz

• Pamuk, viskon, polyester, model üretimi ile geniş üretim yelpazesi
• Günlük 20 ton iplik üretim kapasitesi

Baskı - Nakış

• Günlük 20000 metre baskı kapasitesi

SERTİFİKALARIMIZ

ISO 9001, OKOTEX, BSCI, SEDEX, GOTS, OCS, BCI, CMIA sertifikalarına sahip pamuktan son ürüne tek tesis içerisinde üretim yapan Türkiyedeki tek tesistir.