SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE AR-GE

HORASAN’da faaliyetlerimizi kurulduğumuz günden bu yana yasalara ve etik değerlerimize uyumlu olarak, sosyal ve çevresel sorumluluklarımızın da bilinciyle yürütüyoruz.

Sürdürülebilirlik stratejimizi belirlerken şirketimizin tüm bölümlerinin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra çalışanlarımızın da görüşlerini aldık ve öncelik haritamızı bütüncül bir yaklaşımla oluşturduk.

HORASAN 2005 yılında Türkiye’de GOTS sertifikasına geçiş yapan ilk 5 firmadan biridir.

Hazır giyim üretiminde dünya icin sorumluluklarımız olduğunun bilincindeyiz ve bu sebeple firmamız 2005 yılında Türkiye’de GOTS sertifikasına geçiş yapan ilk 5 firmadan biri olmuştur. GOTS, OCS ve BCI sertifikaları ile müşterilerimizde de geçtiğimiz 15 yıl içerisinde daha katma değerli ama dünya için daha iyi bir ürünü alma yönünde bir algı oluşturduğumuza inanıyoruz.

Sosyal Sürdürülebilirlik

 

Sürdürülebilir
Çalışma Hayatı İlkeleri

Doğanın sunduklarını kullanarak ürettiğimiz ürünlerimizde çevre değerlerimizi korumamız gerektiğinin bilincinde çalışıyoruz.

Çalışanlarımızla karşılıklı güven sağlıyoruz ve 25 yıldır HORASAN’lı olan çalışanlarımız olmasıyla gurur duyuyoruz. Çalışanlarımızın çeşitliliğine ve farklılığına saygı duyuyoruz ve onları dünya ile entegre edecek bir noktada kalmak için üstün çaba sarfediyoruz.

İstihdam

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 1993’de kurulmuş bir firma olarak asli görevlerimizden biri istihdamı sağlamak ve bölgenin gelişimine katkı sağlamaktır.

Tekstilin bölgedeki ilk temsilcilerinden olarak bugün Türkiyedeki yetişmiş tekstil çalışanı eğitiminde ciddi bir katkımız olduguna inanıyoruz.

Geçen 26 yılda binlerce kişiye tekstil teorik eğitimi ve pratik uygulamasında bir okul gibi çalışmış olan HORASAN, bugün eğitimli personeli ile bölgeye tüm Avrupalı firmaların ilgisini arttırmaktadır.

Çeşitlilik ve Fırsat Eşitliği

HORASAN’da işe alımdan, emekliliğe kadar eşitlik politikası uyguluyor, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, inanç, din, mezhep, yaş, fiziksel engel ve benzeri özelliklerden bağımsız olarak herkese, anayasa ve ilgili tüm kanunlar çerçevesinde eşit imkanlar sağlıyoruz. Çalışanlarımızın %80’inin kadın olması bizim için bir gurur kaynağıdır.

İş Sağlığı ve Güvenliği

HORASAN’da çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak stratejik önceliklerimizin başında geliyor.